| BlahxD a întrebat:

Mi-am blocat codul PIN la telefon si acum imi cere PUK-ul. Cum il aflu straight face? Mentionez ca sunt pe Orange si ca nu am plasticul ala de la cartela. VA ROG, HELP puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formez *100# si apas tasta de apelare.

Din ramurile afisate selectez ramura 8 PUK si blocare. Pentru a selecta aceasta ramura apas Reply, introduc cifra 8, apas Options si aleg Send.

Selectez 1 daca numarul pentru care solicit codul PUK este PrePay si 2 daca este abonament. In cazul de fata am selectat 1 PrePay.

Se solicita sa introduc numarul de telefon Prepay.

Primesc codul PUK. Exista posibilitatea sa selectez ramura 1 pentru a mi se trimite codul PUK si prin SMS.

Daca am solicitat ca PUK-ul sa-mi fie transmis si prin SMS voi primi urmatorul mesaj de confirmare

Ulterior se receptioneaza si SMS-ul cu codul PUK.

DETALII PE: http://www.orange.ro/......e/iq/34021

6 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Suni la serviciul clienti de pe un alt telefon si te ajuta ei.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Suna la serviciu clienti(444)si explica ce s-a intamplat, iti vor da un nr sa suni la bucuresti sau ceva de genu.norochappy

| GoodIntentions a răspuns:

Suni de pe un alt telefon la 444 [servicii clienti] acolo femeia sau barbatul de intreaba ce problema ai.ii spui si apoi iti va cere numarul tau de telefon [ cel cu pinul blocat] il dai si iti va spune ea puk'ul de la cartela.Multa bafta.

Funda?

| diuts_3370 a răspuns:

Suna la relati cu clienti, dai detalii despre nr de tel sau abonament si ceri puku`!

| Bayryx a răspuns:

Eo tot am avut ashA problema da eu avem chestia ceia unde scrie

| BACBogdan9 a răspuns:

Si eu am patit imi cer puk-ul cu mac