| Andreiutza_2126 a întrebat:

Mi-am blocat tel(Iphone 4s) deoarece am gresit codul de securitate si acum imi apare sus pe ecran mesajul Iphone dezactivat conectare la Itunes. Stie cineva cum il pot debloca? Dau funda! merci!

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Remove battery, press green, red n camera key togther. Switch on d phone. Till ur phone ask 4 country name

| MadaMdm a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat lafel.Trebuie sa mergi cu el la un specialist. poti deblica cu ajutorul Itunes-ului.te loghezi iar cand intri iti va aparea sus restarteaza iphonul..ca sa te conectezi la Itunes trebuie sa:
-conectezi telefonul la PC
-accepti sa iti vada datele telefonului
-descarci Itunes pe PC
-te loghezi cu ajutorul ID-ului Apple
-apoi sus va aparea RESTARTARE IPHONE
-si asa se va repara
Partea proasta este ca iphone-ul nu va mai cotine nimic dar memoria va fi goala(nu mai aveti :poze, contacte, aplicatii etc)
sper ca te-am putut ajuta

| remuskiri a răspuns:

Buna Andreiutza_2126 am si eu iphone 4 si am patit la fel,, tu ai rezolvat? ast rasp mersi