| popi a întrebat:

Mi-am comandat un adaptor HDD/SSD de 9mm pentru laptop sa imi pun un SSD suplimentar, dar baietii de la eMAG mi-au trimis unul de 9.5mm. Ar intra sau il dau inapoi sa-mi iau unu de 9? Cheers

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pîna nu verifici nu stii, incearca si vezi de unde sa stim noi ce ai tu in laptop, după ce il incerci si nu merge suni la eMAG si returnezi produsul dessigilat pe motiv ca nu este compatibil, vezi sa nu rupi cutia ambalajul ca nu il mai primeste inapoi eMAG ul.

| Zuzu1991 a răspuns:

Pai, ai ce sa pui in el?
oricum ssd-urile in general au chiar mai putin de 9.5mm iar 9.5mm este standard-ul de locatie, orice peste e un risc daca cumper (la hdd/ssd ma refer, nu la cutie)
deci, efectiv asigura-te ca ceea ce cumperi ca sa infigi in el are 9.5mm