| Ciprian1994 a întrebat:

MI-am cumparat acum cateva zile un stick de 8 giga de la Altex care da erori nu pot copia fisiere pe el.De schimbat presupun ca o sa-mi dea altul, dar daca vreau sa imi iau altul sau o pereche de boxehappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze,nu am reusit sa vad niciun link, probabil trebuie sa-mi fac cont pe photobuchet si nu vreau deocamdata.Dar din cate ai zis, ca l-ai reformatat si ai copiat deja un film in el, sa inteleg ca merge sa vezi filmul din stick pe calculator dar nu poti pe dvd. Posibil ca dvd-ul sa aiba un defect. Uite ce sfat iti dau.Mergi acolo de unde ai luat stick-ul si spune vanzatorului, mai nene, nu stiu ce are sunt probleme.Imposibil sa nu aiba ei acolo un calculator.Sa ti-l bage in calculator si de fata cu tine sa-i arati problema. Poate ei sa copie ceva in el sa faca o proba.Ai zis ceva de windows format, nu stiu acuma daca ai formatat stick-ul sau nu.Asta zice inn eroare sa formatezi din windows. stick-ul sa-l formatezi bineinteles. deci ai formatat si apoi ai copiat un film. Merge pe calc? Daca da e ok.In ceea ce priveste ca nu merge pe dvd...ce pot spune? E posibil de la dvd. O alta solutie este sa verifici la alt pc.la un amic sau ruda, mergi si copie ceva pe el, deschide apoi si vezi daca merge copiat de pe stick pe calc si tot asa. Daca la alt calc merge, e foarte posibil ca la windows-ul tau sa ai probleme.Deci fa una din aceste doua. Sau, poti merge sa intrebi daca poti schimba stick-ul pentru simplul motiv ca nu merge.Eu stiu ca la orice produs cand mergi sa-l schimbi pe motiv ca nu functioneaza produsul, ei verifica dac ai dreptate sau nu.La verificare pe calculatorul lor, daca merge ...nu-l mai poti schimba. Sa-mi zici ce ai rezolvat.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga stick-ul in usb.Mergi in my computer la stick, dai click dreapta si format... ncerci apoi sa copii fisiere sa vezi daca merge. Daca ai avut ceva pe el, sau mai ai inca, ar trebui sa-l scanezi cu un antivirus.

| Ciprian1994 explică (pentru anonim_4396):

Daca vreau banii de pe stick sa imi iau de la un alt magazin mi da? happy

| Ciprian1994 explică (pentru Ciprian1994):

Ciudat..am scos stickul din PC si l-am bagat din nou.Am vrut sa copiez un film pe stick a mers.Am incercat sa copiez un film de dinainte sa scot stickul din PC care dadea aceeasi eroare ca la linkul de mai sus. Dupa ceam scos stickul si l-am reintrodus apare dar are memorie 0 si nu merge nici sa il sterg
http://s872.photobucket.com/......2.png.html nici sa il formatez imi zice "windows unable to format"

daca scanez fisierul de stick imi zice asta http://s872.photobucket.com/......f.png.html
daca scanez filmul din PC nu are nimic...

| Ciprian1994 explică (pentru Ciprian1994):

Acum merge sa formatez stickul face fite(ideea este daca vreau sa vad un film pe dvd de pe stick se blocheaza este de la stick)

| Ciprian1994 explică (pentru Ciprian1994):

Deci eu imi poat lua banii de pe stick sau sa il schimb cu altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ne scrii aici ce erorare da? Ce scrie in eroare, ca sa ne putem da seama.

| HaKa93 a răspuns:

Poti sa il schimbi fara nicio problema, dar incearca-l si la altcineva sa vezi daca lui ii merge. poate e o problema la tine la pc. daca nici asa nu merge dai un format NTFS

| Logout a răspuns:

I-ati boxele!