| AbelMagic a întrebat:

Mi-am cumparat acum mai mult timp un ceas mecanic si am observat acum cateva zile ca limba orei nu mai indica exact. exemplu: cand limba minutelor este sus, limba orei nu este exact in dreptul unei ore ci este oarecum cu 10-15 minute mai in urma. Pot rezolva problema acasa sau trebuie sa il duc la cineva specializat?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie dus la un atelier. Risti sa strici axul principal care este foarte sensibil si poate sari din rubin.

2 răspunsuri:
| AbelMagic explică (pentru Salontanul):

Multumesc de sfat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AbelMagic):

Multumesc si eu pentru apreciere.