| ionel27ro a întrebat:

Mi am cumparat de curand un Android tv-box..Pentru a rent nu se incalzi prea tare i am pus un cooler din ala de laptop.Din pacate cand, al opresc ramane curent in usb si coolerul nu se opreste(inchide). M-ar putea ajuta cineva cu un spat in speranta ca rezolv problema. Dau funda.Muktumesc anticipat pentru ajutor H96 MAX X3

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Iei un incarcator de telefon, infigi cooler-ul in el si il bagi intr-un prelungitor care are switch si il inchizi din ala

Android e pe o placa de baza foarte asemanatoare cu pc-urile, si sunt multe pc-uri care baga curent in usb, in ideea ca ai o tastatura care poate porni pc-ul, iar asta se seteaza numai din bios (daca se poate seta) si presupun ca tu nu poti sa intrii in bios la tv-box-ul ala, asa ca nu ai ce sa ii faci... imi pare rau sad

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vad de ce ii pui cooler. El are o temperatura normala de functionare, chiar daca se incalzeste.

| ionel27ro explică:

Nu cred sa aiba bug pentru ca e al 3 lea pe care l-am luat si toate au fost la fel. S-ar putea sa fie de la procesor si placa de baza. Am un model inferior acestuia H96 MAX X3 la care nu are acesta problema si ruleza foarte bine

| InsaneZor00 a răspuns:

M-am uitat si pe forumuri si doar la modelul tau este un fel de bug sau ceva de genul. Din pacate nu stiu ce ai putea sa ii faci.