| cosmin_6969 a întrebat:

Mi am cumpărat de curând un calculator pe piese, cu procesor amd ryzen 5 1600x, dar nu am luat cooler pentru că am uitat. După ce am instalat tot pc-ul (am făcut prima data asta) am dat să pornească și se încălzea foarte rău procesorul, frigea foarte rău. Din ce cauza se poate întâmpla asta?

1. Din cauză că nu am pasta termocondoctosre și nici cooler? Chiar așa de rău să frigă daca nu am?

2. E posibil sa fi pus eu ceva gresit și din cauza asta să frigă?

Ce alte cauze ar mai avea să se încingă? Va rog sa mă ajutați, fundă!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Cosmin trebuie sa intelegi ca pasta si cooler sunt obligatorii.
un pc nu poate functiona fara ele.
bafta.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dumnezeule, mare e gradina ta.
continua fara pasta si fara cooler.
daca nu l-ai ars, putin o sa mai dureze.

| cosmin_6969 explică (pentru gelu1970):

Nu îl folosesc pentru că se încălzește, era doar o intrebare, o să cumpăr cooler cand o să mai fac rost de bani. Mersi că ești drăguț să îmi răspunzi.

| cosmin_6969 explică (pentru gelu1970):

Nu îl folosesc pentru că se încălzește, era doar o intrebare, o să cumpăr cooler cand o să mai fac rost de bani. Mersi că ești drăguț să îmi răspunzi. Oricum, nu mă așteptam să se încingă așa, in 5 secunde după ce ii dau drumul, din cauza asta am întrebat, nu știam că coolerul și pasta reglează așa mult temperatura

| cosmin_6969 explică (pentru gelu1970):

Am înțeles, am dat comanda de cooler și de pasta, mersi

| gelu1970 a răspuns (pentru cosmin_6969):

Cosmin trebuie sa intelegi ca pasta si cooler sunt obligatorii.
un pc nu poate functiona fara ele.
bafta.