| FloryClery997 a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un land rover range rover evoque 2.2 190 cp 2014 azi am observat ca la viteza de 140 km la ora mi-a taiat motorina si s-a lasat acul de la turatii pana la 0 de 2 ori aceeasi chestie la viteza de 140 km la ora. tin sa mentionez ca am facut revizia acum 2 zile si pana sa fac revizia nu mi s-a intamplat asta.

2 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Daca este doar acul de la turatii este turometrul, daca ti-a taiat si motorina se pare ca s-a taiat si curentul? vezi sa nu fie o borna oxidata sau slabita

| FloryClery997 explică (pentru cyupaku):

Nu stiu sigur daca s-a taiat si curentul... o sa ma duc zilele astea cu ea la un service. nu cred ca e de la borna. de 2 ori la 140 km ora da de banuit...