| NuNePasa a întrebat:

Mi-am cumparat de pe Emag un pc de 2.000 de lei, pe factura si la detalii scrie ca are dedicata ram 4 GB, Radeon R7-370, Ram 8. Dar are dedicata doar 998MB, Radeon R5 si 7 Ram, si mai multe diferente, nu mi l-a dat cum trebuie sau trebuie instalate driverele?

9 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ce specificatii are tot pc-ul?

| NuNePasa explică (pentru bogdan324):

Ryzeb3-1300X pana la 3. 70GHZ, 8GB Ram DDR4, 500GB HDD+SSD 240, Video 4GB GDDR5 Radeon R7-370.

| bogdan324 a răspuns (pentru NuNePasa):

Ai verificat in interiorul pc-ului daca ai placa video?
In dxdiag iti scrie ca ai r7 sau r5?

| NuNePasa explică (pentru bogdan324):

In dxdiag imi scrie R5 dar pe pagina oficiala cand merg la drivere imi da optiunea sa caut pentru al meu R7, adica pe site imi citeste Radeon R7, am dezinstalat driverul actual de pe placa si l-am instalat pe cel de R7-370, dar cand am terminat instalarea, am dar restart la pc si cand m-am uitat in manager sa ma uit la driver, se instalase tot cel pe R5 chiar daca eu am descarcat R7.

| bogdan324 a răspuns (pentru NuNePasa):

Incearca sa iei gpu-z si vezi acolo
Ai verificat macar in interiorul pc-ului care-i treaba?

| Algo098 a răspuns:

Placa video daca nu are instalate drivere, functioneaza la capacitate redusa numai cu memorie ram, deci trebuie instalate drivere pentru placa video.

| whatisthis19 a răspuns:

Trebuie instalată driverele

| NuNePasa explică (pentru whatisthis19):

Dar e o problema, nu prea stiu sa instalez driverele pe amd, hai sa zic ca as intelege cum dar, daca dezinstalez driverul actual si nu reusesc sa instalez pe cel care trebuie, isi va instala calculatorul driveul inapoi?

| lalaura94 a răspuns:

Instaleaza driverele in 5 minute si vezi daca mai ai aceeasi problema.