| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat de vreo 2 luni un netbook Acer aspire one zg5 de la cineva, nu era nou. A mers bine pana acum 2 zile. In timp ce il foloseam, s-a inchis brusc, credeam ca isi da restart. Face zgomot doar ca pe ecran nu imi apare nimic. Si ledurile sunt stinse. Doar cand il ponesc se aprind pentru scurt timp, mai putin de 1 secunda, ultimile doua leduri, cel de la num lock si caps lock. Cel de la hard nu se aprinde deloc. Se poate repara? Cel mai mult m-ar interesa sa imi pot recupera datele de pe hard, sunt chestii foarte importante de care nu mai pot face altfel rost! crying L-am bagat acum in priza la incarcat si incarca, e rosu ledul de la baterie. Va rog, ajutati-ma. Multumesc.

3 răspunsuri:
| thecakeisalie a răspuns:

E posibil sa se fi ars ceva inauntrul lui, nu pot spune cu siguranta ce.
De pe hard poti sa recuperezi tot. Il scoti frumos din laptop si, daca e sata/sata2/ide, poti sa il pui la un pc care are aceeasi intrare ca hard-ul tau.

| anonim_4396 explică (pentru thecakeisalie):

Hardul e ide...

| thecakeisalie a răspuns (pentru anonim_4396):

Am editat dupa ce mi-am dat seama ca am gresit, scuze. Poti sa pui hdd-ul la un pc mai vechi care e pe ide ca sa-ti recuperezi informatiile. Succes!