| Stefan_Bostiog_1996 a întrebat:

Mi-am cumparat HTC one miercuri adica pe data de 19.02. 2014. e super telefonul. insa ce ma sperie este bateria. am facut o greseala deaorece nu l-am putut incarca 100% prima data, doar undeva 50% si simt ca bateria se duce putin cam repede decat ma asteptam. am tot citit articole pe internet dar am fost bagat in ceata mai rau, de aceea rog ca cei care au HTC one sa spuna cat le tine bateria si in ce conditii.
La mine daca stau pe fb cu conexiune wireless si mai ascult muzica se duce cam 1% din bateria la 4-5 minute...adica la o ora intensa 15% insa daca ma si joc..pai in 30 de minute 10% s-a dus...Inteleg ca este smartphone si procesorul e mare si etc. dar parca o idee se descarca cam repede.
Va rog spuneti cum este la voi...sa stiu daca nu sa duc telkefonul la cei din garantie sau nu?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai stai sa calculez. 1% la 4-5 minute, adica aproape 400-500 minute in regim de facebook, sau altfel zis de la 6 la 8 ore. Sau daca te joci, 30 minute =10%. Deci 20%/ora sau 5 ore. Pai cat ai vrea sa tina bateria? Tine chiar foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza, poti sa il folosesti cum vrei tu

Răspuns utilizator avertizat