| XD_Alexander_1995 a întrebat:

Mi-am cumparat recent de la o cunostiinta un iphone 5 codat pe ORANGE, dar cand pun cartela mea de Orange in telefon nu mi-o citeste. Stie careva care e o problema sau ce pot sa fac sa imi mearga?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Iphonul ala nu-i codat pe Orange, este codat pe o alta retea.Ai facut greseala ca nu zic cine.Tu cand cumperi un telefon intrebi pe ce anume e codat. Daca vanzatoru te intreaba ce cartela folosesti tu,ai zici ca nu ai cartela inca, sau nu-i treaba lui.Tu sunt sigur ca ala tea intrebat ce cartela folosesti, la care tu ai raspuns Orange, ala tia si bagat-o da e codat pe Orange, daca spuneai Vodafone, tio baga si el cai pe Vodafone laughing Ce sa faci sa mearga? Naspa il dai inapoi daca il cunosti.Cand cumperi un telefon inainte dea da banii pui cartela ta, verifici daca e cum spune nea caisa si apoi platesti.
Problema e ca ori telefonul e codat pe alta retea, ori este defect.
Ce sa-i faci? Il returnezi daca il mai gasesti pe respectivu, sau il duci la service sa vezi ce problema are.

| XD_Alexander_1995 explică (pentru relian):

Am fost la un servici si avea problema la cititorul de sim. L-am reparat si acum imi merge. Multumesc!

1 răspuns: