| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat recent o pereche de casti wireless si un controller wireless. Controllerul l-am conectat la PC printr-un adapter pe care l-am primit cu el, castile le-am conectat la telefon printr-o aplicatie si prin bluetooth dar nu le pot conecta la PC. Am vazut multe videoclipuri in legatura cu asta dar nu imi merge nimic. Nici nu imi apare ca pot activa bluetooth-ul pe PC. Cum as putea sa le conectez la PC prin bluetooth/wireless? Ma gandeam sa iau un adapter, cred ca nu merge tot prin cel de la controller(sunt firme diferite), dar voiam sa stiu daca merge si fara.

7 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

"controller wireless"... ce intelegi prin asta?!?

ca e clar in rest ca tu ai casti bluetooth si nu ai bluetooth in calculator (numai laptop-urile vin cu bluetooth incorporat, si nici alea toate, asa ca iti trebuie un adaptor bluetooth pentru pc)

| AdrianALT a răspuns:

Nu merge deoarece calculatorul nu are bluetooth, iti recomand sa cumperi un adapter cu bluetooth, e circa 25-30 lei pe eMAG.

| MmoooTtttt a răspuns (pentru AdrianALT):

Adaptorul si castile trebuie sa fie de la aceeasi firma ca sa mearca sau merge si de la firme diferite?

| AdrianALT a răspuns (pentru MmoooTtttt):

Nu, nu are nicio treaba, cumperi doar un adaptor bluetooth. Iti dau eu unu ca exemplu: https://www.emag.ro/......DF3VQBBBM/

| MmoooTtttt a răspuns (pentru AdrianALT):

Ah e bine atunci. Dar nu pot sa conectez castile la adaptorul de la controller? Sa fie conectate in acelasi timp sau sa activez cate una nu stiu.

| AdrianALT a răspuns (pentru MmoooTtttt):

Nu, deoarece ala este un adaptor facut doar pentru controller.

| MmoooTtttt a răspuns (pentru AdrianALT):

Ahhh ok, multumesc mult happy