| doxa48 a întrebat:

Mi.am cumparat recent un s5 in stare foarte buna. Tot ce a trebuit sa ii fac a fost sa ii schimb bateria. Asta am si facut. Am luat o baterie originala de pe pc garage. Recent am facut un update de Android (este la zi acum avand Android 6.0.1.)

Problema se pune in felul urmator: de incarcat s-a incarcat corespunzator o saptamana dupa update. Aseara l.am pus la incarcat cu 12% baterie. dimineata era 2%. Am facut un se search pe google si am aflat ca updateurile de sistem pe telefoanele mai vechi poate cauza erori inclusiv pe baterie. Daca e din cauza sistemului m.am gandit sa inchid telefonul pentru a nu se mai putea pune problema sistemului. acum, inchis se incarca. Incet dar sigur big grin

Intrebarea la care am vrut sa ajung: cum fac downgrade la Android la versiunea anterioara?

Nu vreau raspunsuri de genu "ia-ti alt telefon" sau "la gunoi". Vreau raspnsuri de la oameni care stiu, cunosc si se pricep.

dau si funda daca e.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu baga in seama nivelul de incarcare indicat. Incarca-l peste noapte apoi foloseste-l pana se inchide. Vezi daca e viata bateriei mai scurta sau nu. Indicatorul ala e praf pe multe telefoane. Maica-mea are un Philips S328 sau 329, l-a luat moca de la Digi, sta 100% o zi-doua cit o tine bateria pana se inchide brusc...winking

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Mai intai încearcă sa il incarci cu alt incarcator. Si mai poti incerca o revenire la setarile din fabrica.

| crazypop a răspuns:

Salut, iti trebuie odin si patch-ul cu Android-ul pe care vrei sa il instalezi.
Vei intelege mult mai mult din videoclipul acesta.
https://www.youtube.com/watch?v=6EsxHEMMr7o