| Lavynyu a întrebat:

Mi-am cumparat un CD-ROM... l`am pus in unitate, totul perfect a doua zi observ ca nu imi apare in my computer:-o

Care stie din ce motiv si ce pot face?

Răspuns Câştigător
| AlexC a răspuns:

Incearca sa vezi daca e recunoscut ca hardware. Dai click dreapta pe My Computer->Propietati-->Hardware-->Device Manager; si vezi daca iti arata DVD CD rom device. Daca nu dai Add hardware din Control Panel, iar daca nu-ti apare la cautare mai baga-l odata(poate a iesit firul).
Daca nici asta nu rezolva inseamna ca nu merge CD romul (o fi vechi).

1 răspuns:
| defapteunuexist a răspuns:

Mai verifica odata jumperul.mie mi-se intampla de multe ori.