| Andreiandrei2000 a întrebat:

Mi-am cumparat un Dell G7 7790 RTX 2060 I5 9300 H 2.4 GHZ la mana a doua cu 600 de euro. Am instalat driver-ul Nvidia si Intel processor iar laptop se misca incet mai ales in windows, cand dau ceva in search bar dureaza 1-2 secunde pana se deschide fereastra, la fel si cand deschid chrome dureaza 3-5 secunde. Inainte am avut alt laptop GTX 1060 i5 8600 K si mergea trasnet. Cateodata laptopul ingheata si necesita o repornire, cand se deschide ruleaza ceva de pe placa de baza DELL ca sa verifice daca sunt componetele hardware stricate DAR sunt in stare BUNA. Cand ma joc nu am mai mult de 90 FPS pe low settings, cu laptopul precedent aveam 110, ma asteptam la rtx 2060 sa fie performant. De unde as putea sa incep sa identific problema?

3 răspunsuri:
| InOrOut a răspuns:

"cand dau ceva in search bar dureaza 1-2 secunde pana se deschide fereastra, la fel si cand deschid chrome dureaza 3-5 secunde" - Asta tine de hard disk frate si de rami nu de placa video sau procesor laughing
"Cateodata laptopul ingheata si necesita o repornire" - eu cred ca face scurt mufa la hard disk sau ramii fac scurt. Trebuie sa scoti mufele si sa le bagi la loc bine. Cand tot misti laptopul se mai misca mufele si nu fac contact.
Eu am patit la pc meu ca hardul nu avea mufa bagata bine si se tot bloca cu blue screen.

| Andreiandrei2000 explică (pentru InOrOut):

Am specificat ca am instalat driverele pentru ca are treaba cu gaming-ul/fps in jocuri. Laptoul este nou si windows este instalat pe SSD, poate ssd este stricat.

| InOrOut a răspuns (pentru Andreiandrei2000):

Eu ti-am spus ca poate fi doar de la hdd/ssd la mufa sa nu faca bine contact, sau de la rami ca nu fac bine contact. Daca nu vrei sa deschizi laptopul de la surub in spate sa verifici du la cineva.