| wpAbby a întrebat:

Mi-am cumpărat un laptop dar nu are pe el windows instalat, dacă merg la Ultra Pro cu el credeti ca mi-l poate instala? Dacă da, aveti idee de un pret? (Windows 10)

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca ai un stick gol de minim 4GB si un dispozitiv cu internet pentru a downloada kitul de Windows de pe site-ul oficial (poate fi chiar si un telefon cu Android, dar e de preferat un laptop), il poti instala chiar tu.
Sunt dispus sa te indrum pas cu pas daca vrei.

9 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Daca ti-l poate sau nu instala nu am habar.Pretul pentru asa ceva este intre 100 si 150 de lei. Daca iti ia mai mult de 150 te fraiereste.

| wpAbby explică (pentru siriusblack98):

El nu are nimic din cate am inteles pe el, Windows sau Linux, parca zicea ceva de Free DOS. In regula, dar ca să il instaleze trebuie ceva kit -uri sau se poate instala direct din laptop? Scuze dar nu ma pricephee hee

| JustAName111 a răspuns:

Cauta pe Youtube cum sa il instalezi. Este destul de usor. O sa înveți si nu mai plătești 100 de lei pentru ceva atat de usor.

| Ardelean_Alexandru_1972 a răspuns:

Acum asta depinde si de modelul care este, daca este model vechi sansele sant mai putine, sant multe cerinte laWindows 10.

| Ardelean_Alexandru_1972 a răspuns (pentru wpAbby):

Pareri sant multe bineinteles dar sincer eu asi opta pentru windows 8 este mai bun cu mult fata de windows10 eu pe PC si laptop am instalat 8 si merge super.

| NLS a răspuns (pentru Ardelean_Alexandru_1972):

Https://pcsupport.lenovo.com/......river-list

Vezi undeva pe aici drivere pentru 8?
Mai are suport inca struto-camila aceea,
dar sistemele noi din 2019 vin cu / sunt limitate la Windows 10.
Care merge la fel de bine precum Windows 8.1,
DACA stii pe unde sa umbli (dezactivat Cortana, telemetria, totul de la Privacy pe OFF, dezinstalat Apps-urile inutile, blocat serviciile inutile).

| darrio2007 a răspuns:

Cand am cumparat laptopul, era cu Free DOS si W mi l-a instalat baiatul din magazin, care era la raionul respectiv. 70 de lei acum trei ani.

| wpAbby explică (pentru darrio2007):

Multumesc frumos, zi frumoasa tuturor?