| danijurma a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop HP Compaq Presario CQ57-375SQ si nu reusesc sa intru in bios sa il fac sa booteze, pe ce trebuie sa apas? tot ma duce sa aleg limba si atata...multumesc.

1 răspuns:
| JustCosmin a răspuns:

Nu stiu de ce,dar am senzatia ca tu vrei sa instalezi Windows XP si nu prea reusesti. Trebuie sa intri in Bios si sa cauti ceva cu AHCI SATA Mode si sa schimbi optiunea pe disable,sau enable daca deja e pusa pe disable. Ca sa intri in Bios, trebuie sa apesi tasta F10, F2 sau Del. La pornirea laptopului ar trebui sa-ti apara un mesaj in care iti apare pe ce tasta trebuie sa apesi. Dar incearca una din cele 3.