| Crissti69 a întrebat:

Mi-am cumparat un "Laptop Lenovo G585" Windows 8... Si nu reusesc sa-mi instalez netul! sad cine ma poate ajuta cu vreun sfat sau vreun link primesc funda happy! Va rog mult ajutati-ma big grin sad

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca sunt probleme legate de driver, instaleaza programul compatibil de pe pagina oficiala. Selectezi In prima casuta "Networking Lan", iar in a doua sistemul de operare Win 8.

http://support.lenovo.com/......etail.page

Daca sunt probleme de configurare internet (creare conexiune noua, setare retea internet), atunci poti primi consultanta de la furnizorul de internet la care esti abonat.

Daca nu cunosti cauza pentru care nu te poti conecta la internet, apeleaza la cineva care are cunostinte IT, sa-ti rezolve problema.

| Crissti69 explică (pentru dannyel86):

Am reusit...nu mi-am dat seama ca imi era instalat netu.il aveam instalat pe PC si dupa am dat cautare conexiune si am descoperit ca am si WI-FI! laughing

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ce nu resuesti sa instalezi? De la cine ai internet?