| Johnny11 a întrebat:

Mi-am cumparat un microfon nou pentru PC, iar cand l-am bagat la el, nu-mi merge, i s-a mai intamplat cuiva? exista vreun driver special pentru microfon?(mai am 2 perechi de casti si tot asa face, se aude in casti dar microfonul nu merge).

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Verifică o chestie înainte (de fapt după ce conectezi microfonul). Deschide un "volume control" şi asigură-te că volumul la microfon nu ţi-e pus pe mute. Dacă nu îţi apare "mic", mergi la options>proprieties şi adaugă-l. Sper să se rezolve aşa. Succes!

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Asigură-te că nu ţi-e pus pe mute microfonul. Deschide un volume control şi asigură-te că nu ai la mic selectat mute. Dacă nu îţi apare mic, întră la options>proprieties şi selectează mic. Succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Asigură-te că nu ţi-e pus pe "mute" volumul la "mic".

| arn64 a răspuns:

Nici mie nu mi-a mers cu microfonul.Mai de mult pe alt calculator mergea ca uns, inca nu am mai apucat sa vad daca mi s-a stricat microfonl. Te anunt cand incerc pe alt calculator.

| uzzi92 a răspuns:

Nu sunt drivere pentru microfon. Dar uitate la driverul pentru placa audio, incearca sa dai mai tare, sau sa nu fie pe mute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca acel volume control nu merge?