| Henrypericolpublic a întrebat:

Mi-am cumpărat un telefon nou.
Credeți ca are rost sa îi pun folie de protecție?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,de calitate

| Andreeush a răspuns:

Ar cam trebui, astfel eviți să îți zgârii telefonul.

| Bizon95 a răspuns:

Nu ai scris ce telefon
telefoanele anti-shock nu au nevoie
restul, sunt de la nivelul ca au nevoie, pana la AU NEVOIE DISPERATA si de folie si de husa
cel mai dur exemplu sunt toate telefoanele Samsung cu edge (s7 a fost ultimul cu versiune fara edge, de la s8 in sus toate au edge)
urmate de telefoanele Xiaomi care nu sunt protejate in nici un fel

eu am s8 plus, mi-am luat o folie de sticla si o husa ieftina si nu am avut nici o problema vreo doua lui apoi am plecat din tara, unde am crapat folia de 3 ori si a trebuit sa o arunc (insa m-am distrat pe seama cuiva, mi-a vazut telefonul crapat, nu stia ca am folie, si apoi i-am aratat telefonul fara nici o crapatura, A FACUT OCHI MAAARI rolling on the floor ), iar cand m-am intors in tara mi-am pus folie full glue de silicon (90roni) si mi-am luat husa UAG (Urban Armor Gear, a costat 200roni) apoi am scapat telefonul pe strada si... NU ARE NICI MACAR O ZGARIETURA... VAGA! (adica a meritat investitia pana in ultimile spume)

| GouDidodino a răspuns:

Nu are rost sa dai banii pe folie, lasă-l asa cum l-a creat creatorul lui, daca era atata nevoie de folie o puneau din fabrica

| gogu220 a răspuns:

Folie poate nu, dar o husă nu ar fi rău.

| acerr a răspuns:

Pai are folie, toate au

| Bobbye a răspuns:

Pai daca vrei sa il ai cat mai mult timp, eu iti recomand sa iti pui si husa nu doar folie.

| abcddcba a răspuns:

Normal. Pana si cea de plastic este folositoare. Gandeste-te cum ar fi fara folie. Il bagi in buzunar, unde mai ai si niste maruntis pe care l-ai primit ca rest de la paine. Pac, s-a zgariat ecranul telefonului. Acum gandeste-te cum ar fi cu folie. Se zgarie doar folia, nu si telefonul. Cand il pui pe anumite suprafete cu fata in jos, se zgarie foarte usor, dar cu folie nu se mai zgarie el, ci doar folia. Iar cu cea de sticla care ajuta si la zgarieturile mentionate mai sus, cand il scapi, decat sa dai 300 de lei (in functie de telefon) pentru un display nou, mai bine dai 60 de lei pentru o alta folie si wala, e ca nou. Anumite telefoane au displayul mai scump chiar si de 1.000 de lei, asa ca mai bine dai 60-70 de lei decat sa schimbi displayul cu ogramada de bani.

| AndreiSingurul a răspuns:

De sticla da