| Hbl_Alle_1997 a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon Samsung Galaxy S2. Cat trebuie sa-l tin la incarcat (prima oara) 12h sau nu mai este nevoie sa se formateze bateria?

Răspuns Câştigător
| L4WRlD34TH a răspuns:

Raspunsrile anterioare sunt gresite! Acest telefon are o baterie Li-Ion care nu trebuie formatata deci este gata de functionare.Telefoanele cu baterie Li-Ion au un sistem unic al bateriei care, dupa ce s-au incarcat opresc practip alimentarea cu energie alectrica. Recomand sa nu-i formatezi bateria pentru ca practic nu are rost! Funda :D!

Sursa : http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

3 răspunsuri:
| grosumira a răspuns:

Mereu trebuie sa formatezi bateria.Trebuie sa-l lasi sa se descarce de tot si il lasi 24h.

| Mirrre a răspuns:

Ba trebuie sa'l ti la incarcat pentru ca sa iti tina bateria mai mult happy

| Bogdan_Ionescu_1987 a răspuns:

Alle,si eu detin un Galaxy S2.Nu vreau sa iti spulber visele, dar telefonul e de exact 2 lei.Bateria daca il tii numai in buzunar cel mult 36 de ore. Avand in vedere ca are baterie pe lition, nu mai trebuie formatata.Ai mare grija la camera, de obicei 90% din erori vin de la camera.Se blocheaza, necesita mereu sa ii scoti bateria sa il repornesti... Oricum si eu si prietena mea avem s2, si nu recomand... Poate tu ai noroc.