| Razvanlook a întrebat:

Mi-am dat reset la telefon si cand vreau sa ma conectez la contul google imi cere un cod de securitate dar nu am cum sa fac rost de el,pls hele,

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Codul trebuie sa ti-l trimita ei prin sms pe numarul de telefon pe care l-ai introdus la crearea contului.

| CM7YRE a răspuns:

Daca ai ajuns/te referi la faza in care te pune sa-ti introduci contul de gmail, si nu ai acces deloc la parola si nimic, ii faci un FRP bypass/reset/remove etc. Te duce in jur de 50-100 ron probabil in functie de telefon, service, persoana etc.

| Razvanlook explică (pentru CM7YRE):

Email-ul il pot pune si parola, dar imi spune ca am necoie de un cod de securitate care nu pot sa il iau!

| CM7YRE a răspuns (pentru Razvanlook):

Nici nu e similar cu "si nu ai acces deloc la parola si nimic" (accentul pe similar). Ideea e: Iti cere un cod de confirmare: codul acela (cel mai probabil(in general) e ori cod de backup ori autentificator ori primit prin sms ori orice altceva. Pe scurt, nu-ti vine codul/n-ai acces deloc/n-ai cum sa te loghezi, contacteaza gmail sau pe cine ti-a facut contul sau vezi unde iti vine/de unde iei codul, ori cum am spun mai sus. bypass.