| cipailina a întrebat:

Mi-am descarcat VMware Worksatio 7.1 si am creat o masina virtuala (OS X Lion) insa nu functioneaza. Inainte sa se deschida apare o eroare ce zice ca trebuie schimbat hostul. In cazul asta mi-am adus aminte ca trebuie activat Virtual Technology in BIOS. (Am dat restart si cand s-a dechis am apasat butonul Delete, dar nu a mers, apoi am dat pe F2 dar nimic de Virtual Technology acolo). Am descarcat HAV Detection Tool si mi-a spus ca laptopul meu nu are Tecnologie Virtuala (Virtual Technology happy )...
Am laptop Acer Aspire 3690, windows 7 ultimate, 32 bits.
Mda... ceva ajutor?!

Răspuns Câştigător
| salomeea27 a răspuns:

Nu vei putea rula niciodata o masina virtuala pe procesorul pe care il ai (Intel® Celeron® M processor 410/420/430) deoarece nu suporta Intel VT (Virtualization Technology)

Vezi aici lista de procesoare Intel care au sau nu VT:
http://ark.intel.com/VTList.aspx

P.S. Pentru a rula OS X Lion in VMWare iti mai trebuie un program care sa "modifice" putin VMWare.