| makan a întrebat:

Mi-am desfacut laptop-ul ca sa il curat si sa schimb pasta termoconductoare iar dupa ce l-am reasamblat mi-a dat "Operating System not found". A mai patiti cineva asta? Isi poate reveni? Multumesc

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu-ti vede HDD-ul!

4 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Verifică cablul de la Hdd la placa de bază.

| makan explică (pentru Tagaso):

Nu are cablu, doar mufa care intra in placa de baza

| MultiCore a răspuns:

Cel mai probabil nu ai fixat cum trebuie cablul de la HDD (Hard Disk Drive) cu trebuie. (trebuie să stea fix).
http://www.techrepublic.com/......e-adapter/
Ai aici în imagini ce trebuie fixat.

| makan explică:

M-am uitat in bios si da, zice hdd not detected. L-am desfacut de inca 2 ori si l-am pus la loc si tot la fel face. o fi placa de baza?