| David_Dragos_2000 a întrebat:

Mi-am facut root la telefon dar
acum nu mai pot sa ma conec-
tez la contul google play
(NU E DE LA WIFI SUNT SIGUR)
asa ca nu dati idei din astea
sunt sigur ca e de la root pentru ca am facut root la 3
Telefoane. Si la toate s-a intamplat la fel. Daca vreti root e pe wwwkingoroot.com
Astepti... rootul VA dura
Cam 2 minute Daca nu merge
Incearca din nou Dau funda...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vad ca stii deja. Rezolvă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca stii care e problema, cu ce te putem ajuta?

| dfeel a răspuns:

Ok, nu cred ca va incerca nimeni acum sa isi root-eze telefonul doar ca sa vada daca merge sau nu.
vezi tu, rootarea asta e cu doua taisuri: daca o faci bine poate sa delocheze o lume intreaga si totul e roz, dar daca nu te pricepi bine si nu folosesti aplicatiile/distributiile potrivite poate sa duca la rezultate foarte neplacute.
In cazul tau cel mai ok ar fi sa cauti ROM-ul original si sa il rescrii sau sa mai cauti un ROM perfect compatibil cu telefonul tau. BTW, nu ai spus ce telefon ai.
Oricum, mare grija la root atunci cand folositi aplicatii de Mobile Banking, Paypal sau alte chestii financiare. O data cu rootarea se deschid si o gramada de brese de securitate.