| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un server de minecraft cu bukkit si nu merg multe comenzi, nu merge protectia cu diamant. Cred ca ar trebui niste pluginuri. Stie care ar fi?

Răspuns Câştigător
| minealex224 a răspuns:

Pentru inceput pune bPermission, sau Essentials. Cel cu protectia de diamant se numeste Precious Stones.

| introduaicinumele a răspuns (pentru minealex224):

Precious Stones nu vrea sa se instaleze, nu stiu de ce. Am Minecraft 1.1 si Craft Bukkit tot 1.1. Si nu se pot conecta altii la server, doar cei ce sunt conetcati la celas rooter cu PC-ul meu. Poti sa mai ma ajuti? happy

3 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Nu stiu daca precious stones are suport pentru 1.1. Eu zic sa ramai la 1.0 deocamdata. Cei care nu sunt legati la rooterul tau vor trebuii sa se conecteze cu ip-ul tau extern(nu uita sa-l pui si in server.properties.

| minealex224 a răspuns:

Uite am patit si eu asta trebuie sa vezi daca pluginu pe care l-ai luat are config.yml pentru mai multe informatii Y! M ale99p este id meu