| Eduard619 a întrebat:

Mi-am facut update la android si acum nu imi merge camera foto google play etc cum pot reveni la vechea versiune de android?

Răspuns Câştigător
| TJohannaB a răspuns:

Doar trebuie sa te duci la reprezentanta. De ex. eu imi dau update la iPad si nu mai merge 3G-ul si ma duc la Vodafone si îl face sa meargă.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Revenire la setarile din fabrica.

| supermdmario a răspuns:

Daca ai facut update prin aplicatia originala(nu ai specificat ce telefon ai,deci nu pot spune ce aplicatie ai folosit,dar pot sa-ti dau un exemplu:la Samsung este odin sau Samsung kyes,la Sony Ericsson este pc companion sau seus,etc)si daca nu ai facut backup inainte,atunci singura sansa este sa-l duci la un service,sau sa incerci sa-l rootezi si sa cauti alte rom-uri.
daca,insa ai facut un update,sa zicem neoriginal,spre exemplu:un custom rom,atunci,poti sa repari telefonul cu aplicatia priginala pe care o instalezi in pc.ex:Samsung kyes, pc companion, etc(asta pentru ca nu ai specificat marca telefonului)
totusi, dupa cum spunea si darrio 2007, incearca un factory reset, inainte de toate.
daca -mi spui marca telefonului tau, pot sa ti dau mai multe informatii.

| sleeky1532 a răspuns:

Ce telefon ai?