| BucurDavid a întrebat:

Mi.am lasat pc-ul pornit in desktop si m-am dus sa mananc.Mă intorc dupa 10 minute si nu merge nimic.A dat freeze
Ii dau restart si cand scrie "Starting Windows" isi da restart singur. Nu merge nici in safe mode sau restul.Am incercat sa ii dau repair cu cd-ul lui si da blue screen cu "MEMORY_MANAGEMENT"
-Am schimbat placutele RAM si tot acelasi lucru e.
Ce să îi fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| iwefgOficiall a răspuns:

Salut ai putea ancerca sa resetezi biosul stii cum se face asta da trebuie sa scoti acea baterie din placa de baza si trebuie sa apesi de cateva ori pe butonul de pornire cu sursa scoasa din priza dar data pe 1 nu 0.
Daca nu merge asa trebuie sa anlocuiesti rami.
https://www.reviversoft.com/blog/2013/08/memory_management-blue-screen/

2 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Ramii sunt "hardware" or tu la o bootare esuata, ai probleme "software" din moment ce nu a fost nici un cutremur, nu ai de ce sa umbli la componente ci vezi daca nu cumva ai niste updateuri de windows in modul sleep sau hibernare

| BIoody a răspuns:

Pai e probabil sa fie o problema hardware cel mai bine il duci la un centru daca nu merge faza cu bateria big grin
Ori reinstalezi windows-ul desigur