| mihai03081998 a întrebat:

Mi-am luat de curand o placa de baza.
Am instalat tot ce e nevoie, drivere etc, dar am o mica problema la sunet. Pot asculta muzica pe YouTube, in pc, si pe Facebook. Insa pe Facebook nu pot sa aud cand e cineva live sau o inregistrare pe chat. La fel si pe web whatsapp, iar inainte sa-mi iau placa, puteam. In jocuri nu aud tot, gen, in GTA aud doar sunetul pasilor, deschiderea/inchiderea usii, vocea, nu si sunetul motorului, in ets2 la fel. Eu cred ca e de la vreo setare sau ceva. nu stiu ce sa zic.
Am incercat reinstalarea driverului si la fel.
Am un panou realtek HD audio si nu stiu daca pot seta de acolo ceva.
Am setat sa pot auzi si pe boxe si pe casti sunetul, adica ambele odata si nu este asta problema, pentru ca prima data ma gandeam ca de la asta poate fii. dupa am dezactivat optiunea si nimic.
Placa de baza este: GIGABYTE GA-H110M-S2PV
Cam asa arata managerul audio: http://imgur.com/bYW6RRg

Daca are cineva habar de aceasta problema, rog un sfat din partea acestuia. / Funda!
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Figaro69 a răspuns:

Salut Mihai! Foloseste unele dintre metodele de mai jos sa vezi daca va functiona!

Deschide Start, introduce Manager dispozitive, și selectaza-l din lista de rezultate. Sub Controlere audio, video și de joc, selecteaza placa ta de sunet, deschide-o, selecteaza fila Driver și selecteaza Actualizare driver. Dacă Windows nu găsește un driver nou, cauta unul pe site-ul web al producătorului dispozitivului și urmeaza instrucțiunile.

Sau incearca:

Dezinstaleaza driverul audio: deschide Manager dispozitive, fa clic dreapta (sau atinge lung) driverul audio și selecteaza Dezinstalare. Reporneste dispozitivul și Windows-ul va încerca să reinstaleze driverul.

| mihai03081998 explică (pentru Figaro69):

Niciuna din variante nu e buna!