| UretuClaudiu a întrebat:

Mi-am luat de curand un notebook asus..si eu stiam ca are placa video nVIDIA geforce 740M,dupa ce am instalat driverele si tot,la dxdiag apare ca am Intel HD Graphics Family, iar la device manager apar amandoua...ar trebui sa-mi fac griji la jocuri sau ruleaza nVIDIA?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Daca ai instalat driverele care trebuie, in jocuri sau aplicatii intens grafice sistemul va folosi 740m iar cand nu este nevoie de putere de procesare grafica se va trece automat pe integrata pentru a economisi energie. Daca jocurile iti merg nesatisfacator chiar si pe setari grafice low atunci inseamna ca gt 740m nu se activeaza si va trebui mai multe investigatii.

| UretuClaudiu explică (pentru Zangetsu):

Deocamdata,ma joc fifa 13 la high, nicio problema...merge brici

1 răspuns: