| Skrillex9000 a întrebat:

Mi-am luat ieri un router si am incercat sa-l instalez eu, chit ca nu stiam. Nu stiu ce are :| de nu merge. Cand incerc sa ma conectez pe telefon imi apare salvata, securizata cu WPA2 :(
Asta-i router-ul : http://www.emag.ro/......EMC92BBBM/ Daca ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi ca ai net cu user și parolă atunci trebuie să folosești protocolul ppp0e și să setezi pe always conected, nu conected o demand
Apoi din Wirelass.Să schimbi BSSID-ul cu unul preferențial. Ăsta va fi numele rețelei tale wifi.LA parolă se introduci o parolă preferențială cât mai sigură și criptată WPA2.Setează canalul de emisie pe unul liber, asta pentru a evita interferarea semnalului cu alte dispozitive wifi(routerele vecinilor, imprimante, etc). Succes