| Skarr a întrebat:

Mi-am luat niste casti de gaming si se aude cand asculti muzica mai prost decat unele marvo luate acum aproape 2 ani... Eu inteleg ca sunt casti de gaming dar am mai avut niste casti luate la 150 reduse de la 250 si alea de 80 lei de acum 2 ani tot se auzeau mai bine si aveau si microfon decent. Si acelea de 80 lei tot de gaming si au sunet bun. De ce sunt niste casti de 80 lei scoase de vreo 3 ani au sunet mai bun decat niste casti de 200+?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GabiDumitrescu a răspuns:

Esti amuzant. Dragul meu, am Sennheiser GSP 370. Casti de aproape 1000 RON, da? Din fericire nu am dat bani pe ele (nu, nu sunt furate, mi le-au trimis aia de la Sennheiser sa le fac review si le-a placut ca am fost onest, nu i-am pupat in dos, si am facut un review cum se cade, asa ca mi-au lasat castile). Ei bine, daca era sa le cumpar, le trimiteam inapoi instant. Sint misto in jocuri, eventual filme, dar la capitolul muzica - daca nu vrei ceva bass heavy la calitate de radio online, sunt sub orice critica. A, da, unde mai pui ca nu au conexiune pe cablu deloc, sunt doar wireless -de acolo si pretul. Practic, sunt EXTREM de comode, au autonomie de 100 de ore, virtualizare software destul de misto facuta, insa in rest praf. Daca vrei casti de gaming care sa sune bine si la muzica, ia si citeste si ceva review-uri inainte, nu te uita doar la pret/marci.