| Daniel9988 a întrebat:

Mi.am luat o folie de sticla pentru. s7 edge.L.am scapat si are folia crapata putin transversal dintr.o parte in alta. Exista posibilitatea ca folia sparta usor sa afecteze pe desubt ecranul?

3 răspunsuri:
| TimSem a răspuns:

Dacă este spartă, cel mai bine o dai jos și așa poți să vezi dacă ți-a afectat ecranul. Depinde cât de tare a fost șocul. Dacă nu se vede altă crăpătură, poate că ecranul nu este afectat (ar fi apărut crăpătură independent de crăpătura foliei). Și... dacă funcționează bine e un alt semn că nu e afectat.
Dar poate merită să verifici cum am spus mai sus!
Baftă!

| EkToR a răspuns:

Nu nu exista nici o problema doar daca s-a spart si ecranul da sigur observai daca se intampla asta, poat aparea mici problema la folie ( sa se desfaca din cauza capaturi sa ingreuneze touchscreen dar nu este o problema tehnica e vb ca senzorul nu reactioneaza bine pe suprafata sparta atat daca dai folia jos e ok )

| Marianștimpar a răspuns:

TimSem ...Chiar nu o da jos! Dinpotriva de aceea este folia de sticla! Eu am spart-o pana la ultimul ciob si ecranul nu a avut nici o zgarietura!