| ItIsAlright a întrebat:

Mi-am luat Router Wifi si merge foarte bine la calculator si laptop dar la telefon nu vrea sa se conecteze. I-am pus parola si apoi conect dar apare retinut securizat cu WPA/WPA2 PSK. Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| marculescumihai a răspuns:

Ai grija la configurarea routerului. Poti sa limitezi numarul de utilizatori.De exemplu daca ai numar maxim de utilizatori 2 si esti deja conectat cu pc-ul si laptopul iti va bloca accesul daca incerci sa intri de pe telefon.