| TbW a întrebat:

Mi-am luat un bec RGB. Vreau sa îl conectez la telefon sa ii schimb culoarea, etc. Am aplicația Smart Life și nu mi-l găsește. L-am oprit și l-am pornit de 3 ori. Îmi arată sa schimb wifi de la 5 ghz la 2.4. dar cum fac asta?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Schimbi banda hot-spot-ului /router-ul, prin care sa comuice intre ei.

| TbW explică (pentru Bula):

Cum fac asta?

| Bula a răspuns (pentru TbW):

Simplu.
Router-ul /hot-spot-ul telefonului are doua benzi functionale, fiecare cu nume de identificare diferita.
Daca te conectezi cu telefonul pe banda de 2. 5GHz, atunci poti comanda cu el.