| Cosac_Dalin_1994 a întrebat:

Mi-am luat un iphone 10 si nu am mai avut pana acum Apple, am avut telefon Samsung, bateria trebuie formatata ca la telefoanele Samsung( sa il incarca complet inchis si dupa sa ii termin bateria complet, proces pe care trebuie sa il repet de 3 ori) sau merge normal de la inceput?

4 răspunsuri:
| MitikA431A1 a răspuns:

Bateriile sunt deja formatare de ceva ani, faza de zici tu e doar pentru telefoanele alea vechi cu o clapeta

| Cosac_Dalin_1994 explică (pentru MitikA431A1):

A rolling on the floor)... am citit asta pe site inainte sa pun intrebarea si m-am speriat putin( era o intrebare pusa acum 1 ora)

| RAY a răspuns:

Numai trebuie asa ceva, dar sa nu il lasi sa se descarce mai putin de 15%

| xSega a răspuns:

Nu trebuie formatate dar trebuie să schimbi bateria în fiecare an pentru că Apple folosește baterii de proastă calitate de asta sunt si intr-un mare scandal cu posesorii de iphone