| Alexandradenisa12389 a întrebat:

Mi-am luat un iPhone 6(nou) merge perfect
Dar de ce cand ajunge la 30% la baterie se descarca la 28%, 26% stand pe masa? Asa se intampla si la voi? Ce e de facut in privința asta? Va roog imi explicați?

Răspuns Câştigător
| horansgang a răspuns:

Am si eu.
uite, vezi ce aplicatii ai activate, de exemplu daca ai Bluetooth-ul activat iti ia mult din baterie, sau daca luminozitatea e la maxim, si wifi-ul e alt factor care reduce bateria, modul avion etc.
iti propun sa activezi modul consum redus de la setari si nu iti mai consuma atat de mult din baterie. daca ai alte nelamuriri, intreaba-ma. happy

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi daca nu ai aplicatii care ruleaza in fundal sau jocuri sau mai stiu eu ce. Verifica sa ai si ultimul ios instalat.