| VacaVacuta a întrebat:

Mi-am luat un laptop de aproximativ o saptamana. Azi cand l-am deschis, a mers sunetul de pornire. Dar cand am vrut sa vad un videoclip pe youtube, mi-a aratat videoclipul in sine, dar nu si sunetul. Am verificat sunetul, care era la maxim, dar nu se auzea nimic. Am Windows 7. Ce as putea sa fac ca sa mearga din nou sunetul?

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

1. posibil sa fie dat sunetul la minim la mixer de la sunetul din bara.
2. Windows 7 instaleaza un driver pentru placa de sunet care se numeste ceva de genul "High definition audio device" My computer/Properties/Device Manager-(cauti Sound, Video and game controllers) acolo gasesti ce ti-am zis dai click dreapta si Disable. Ar trebuii sa mearga direct daca nu dai restart vezi daca merge si imi dai PM. Bafta

2 răspunsuri:
| Alex_2741 a răspuns:

Nu te speria happy sunt unele videoclipuri pe Youtube care nu au audio happy. incearca sa asculti o mel daca se aude inseamna ca videoclupul pe care l-ai vazut nu avea audio. daca nu umbla in sound max sau realtek (drivere audio). Succes

| robertosi a răspuns:

Pai incerca sa reinstalezi drverul de sunet