| Adrian0s a întrebat:

Mi-am luat un laptop HP care nu avea windows instalat. I-am bagat eu un windows 7 si nu merge sa-l conectez la net,nici prin wifi, nici prin cablu.
Ofer funda celui ce ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Intri aici si cauti driverele modelului tau de laptop, in functie de tipul de windows 7, de 32 sau 64 bit. vei avea nevoie de un pc cu net si un stick pe care sa descarci macar placa de retea. apoi cand poti conecta laptopul continui cu restul.
de asemenea poti descarca driver pack, il pui pe un dvd si pui dvd in unitatea optica. driver pack nu are nevoie de net. iti spun acelasi lucru : instalezi placa de retea apoi cauti cu laptopul restul driverelor. driver pack il ai aici:
drp.su/
si cand ai net, daca nu te descurci in a descarca manual toate driverele, poti folosi slim drivers free si le instalezi:
https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php
cred ca ai destule optiuni.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astia de la HP nu tiau dat nici un cd cu drivere?

| lpavel a răspuns:

Instaleaza driverele!

| gelu1970 a răspuns:

Driverele HP le cauti aici:
http://support.hp.com/us-en/drivers

| AKARA0 a răspuns:

Trebuie sa-ti mananci malaiul si sa cauti driverele!

| IonutH98 a răspuns:

Ce model e? Poti pune un link?
Si poate nu i-ai insalat driverele sau i-ai pus un vindows piratat si de aceea nu merge.

| Parlogea_Catalin_1986 a răspuns:

Pai cauta driverele pentru laptopul tau! le gasesti pe siteul celor de la HP si acolo cauti modelul tau, apoi descarci driver pentru LAN si WIRELESS! bafta