| JoeJude2013 a întrebat:

Mi-am luat un laptop nou si i-am instalat windows7, insa acum nu am niciun driver instalat, deci nu-mi merge nici internetul si nici USB sa pot sa pun driverele. Este vreun mod prin care pot sa fac sa-mi citeasca USB?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste specificatiile laptopului de pe site-ul producatorului, de unde poti descarca si driverele originale.

Este posibil ca laptop-ul tau sa nu fie compatibil cu Windows-uri mai vechi. producatorul ne-asigurand drivere pentru el.

Daca nu vrei sa folosesti laptop-ul pentru jocuri sau ceva programe speciale, atunci instaleaza Linux Mint in loc de Windows si vei avea aproape orice program nevoie, inclusiv viteza mai buna de internet.

| RobertMoon a răspuns:

În mod normal la Windows 7 îți lua el automat driverele, nu era nevoie sa faci nimic. Instalează driver magician că îți caută el driverele lipsa.

| RobertMoon a răspuns:

Dar dacă nu ai net* acum am văzut nu ai ce face, probabil nu e windowsul bun daca nu ți-a luat driverele...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Laptopul ar trebui sa aiba CD/DVD cu driverele, ca sa le poti instala. Daca nu ai acel cd, cauta driverele pe site-ul oficial al producatorului, si scrie-le tu pe un CD.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

3DP_Net sau driver_booster_setup.4.2.0.478

| Nevroza a răspuns:

Eu folosesc DriverPack Solution. Gaseste drivere la orice laptop. Uite un link: https://driverpack.io/ro

| Anyo1988 a răspuns:

La faza cu windowsul ca isi ia el driverele, este cam eronat, il isi ia niste drivere basic, cat sa poata rula de inceput pana instalezi driverele bune si originale, pentru ca nu ai internet sfatul meu este sa mergi la un prieten ceva daca nu ai cd de la laptop... sa mergi undeva cu un stick ceva sa iei driver pentru placa de retea, fie wirles fie lan, si pentru drivere daca nu ai cd de la laptop te sfatuiesc sa iei aio210 o data pentru jocuri, si pentru drivere laptop cum ar fi cipset, video card etc, cauta driver buster... dar in primulr and rezolva internetul succes

| Vladut123456 a răspuns:

Salut,daca nu poti lua driverele de la un prieten pe stick si nu ai net, intra pe telefon si descarca 3DPnet, dupa conecteaza telefonul cu laptopul prin un cablu de date, si cauti din laptop 3dpnet, il rulezi si dupa instalezi driverul de net foarte simplu, dupa intri pe browser si descarci restul de drivere.

| grandebgd a răspuns:

Probabil windows-ul nu este bun Incearca sa instalezi alt windows 7 sau windows 10. La conectezi la internet se vor descarca automat driverele necesare la instalarea windows 10. De cati ani instalez eu windows 7 nu au fost instalate automate driverele.

| Mirel1994 a răspuns:

Instaleaza-ti windows 10. O sa-ti instaleze automat toate driverele.

| JoeJude2013 explică (pentru Mirel1994):

Nu mergea nimic de aici, doar faza cu windows 10 ori linux, dar pana la urma am gasit altceva, am intrat in bios si am dat disable la usb 3.0 si apoi imi citea stick-ul. Multumesc oricum tuturor!