| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un router mai puternic si imi merge la fel ca inainte in 90 mbps. De ce?

6 răspunsuri:
| ACTH a răspuns:

Si care e intrebarea?
Posibil sa iti mearga tot in 90 mbps, pentru ca atat poate duce prin Wi-Fi.
Iar daca este conectat prin cablu Ethernet, este foarte posibil ca cablul sa nu poata sa duca o viteza mai mare de 90mbps, anume ca va trebui sa-l schimbi.
Suna la firma de la care ai net si te rezolva ei.

| raMLesS a răspuns (pentru ACTH):

Ca cablul

| NLS a răspuns:

E conexiune prin wi-fi sau cablu ethernet?
Poate placa de retea a calculatorului / laptopului suporta maxim 100mbit/s.

Sau cablul folosit e doar CAT 5. (e nevoie de minim CAT 5e pentru mai mult de 100Mbit/s).

Si cum a zis colegul, daca folosesti wi-fi, routerul ofera viteze diferite prin cablu si prin wi-fi.
De obicei prin wi-fi primesti mai putin decat pe cablu.

| ACTH a răspuns (pentru NLS):

Colega, nu colegul big grin

| NLS a răspuns (pentru ACTH):

Scuze happy

| ACTH a răspuns (pentru NLS):

Nicio problema! Glumesc. Te puplaughing