| marulverde01 a întrebat:

Mi-am luat un telefon nou la abonament si am bagat in el cartela mea veche.
Intrebarea e,cand vorbesc la el, consum din minutele din optiunea pe care o am pe cartela, sau din cele date de abonament?; D
Si daca nu platesc abonamentul ce se intampla?

5 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

rolling on the floor)).ce treaba are telefonul cu cartela?

Telefonul luat la abonament e o treaba, cartela e alta.
Logic ca daca vorbesti de pe cartela aia, iti ia minute sau credit.

Iar daca nu platesti abonamentul, se strang banii acolo care trebuia sa le dai...si daca nu le platesti te vor da in judecatastraight face

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cartela

| IrinaAniri a răspuns:

rolling on the floor proasta mai e lunea, normal ca iti i-a din credit, dar tu ai semnat niste contracte in xare iti explica exact cum sta treaba, si daca nu platesti iti vor lua casa, pentru xa abonamentele de genul asta asa sunt facute

| ℓαυяα a răspuns:

Pai daca ai in el cartela veche, si nu abonamentul, inseamna ca (virgula) consumi minutele care le ai pe cartela

| Quanah a răspuns:

Daca [ virgula ] cartela este de credit, consumi din minutele care sunt pe ea. Pentru ca ti-ai bagat cartela respectiva. Daca era abonament vechea cartela, consumi din el si o sa platesti pana se inchide. Daca nu platesti abonamentul, ei iti vor trimite mesaje [timp de cateva zile dupa data scadenta a facturii] in care iti vor reaminti de factura. Daca nu o platesti dupa cateva zile de la data scadenta, ti se inchide abonamentul si-ti sunt bagate penalizari in fiecare zii, pana platesti factura.