| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un telefon samsung corby txt si as dori sa stiu daca bateriile de la noile telefoane mai trebuie formatate 12 ore?!

Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

In mod normal acumulatorul de la telefoanele noi nu mai trebuie formatate dar sfatul meu este sa il formatezi.

| NuGasesc a răspuns:

Din cate stiu eu de cativa ani incoace telefoanele vin cu bateria gata formatata. In momentul achizitionarii telefonului oricum dealerul iti spune daca trebuie formatata bateria sau nu (lucru scris si in manualul telefonului). In orice caz, este suficient sa descarci bateria complet 1 data (pana se stinge telefonul) si sa faci o incarcare completa apoi (pana iti zice full charge).

| vr6 a răspuns:

Nu numai trebuie sa le formatezi, adica numai necesita acel proces, dar ar fi bine deoarece asa te tin mai mult, eu zic sa o formatezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cate stiu eu da trebuie.si eu am un samsung corby si l-am formatat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ca si eu am si trebuie lasat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu