| CostinAlex1990 a întrebat:

Mi-am pus de curand o placa video noua(nVIDIA geforce 512mb)
acuma nu gasesc driver de sunet
mie imi zice ca am hdmi audio driver iar inainte aveam realteck ac'97
si am instalat si driver audio odata cu placa de video si nu merge
am pus si realteck si tot nu merge
daca puteti sa imi ziceti ce sa fac sa mearga sunetul?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Driver-ul pentru sunet tine de placa de baza si de sistemul de operare instalat. Cand schimbi placa video, se imbunatatesc grafica si aplicatiile pe care le deschizi. Nu influenteaza sunetul. Doar daca ai instalat Windows nou pot aparea probleme cu sunetul sau daca ai modificat tu ceva in sistem sau daca sunetul s-a oprit automat din Windows. Ce placa de baza ai si ce sistem de operare? (xp, win7, win8).

| CostinAlex1990 explică (pentru dannyel86):

Am rezolvat problema am gasit driver(am dat un scan cu driver genius) mersi ori cum
primesti o funahappy

| dannyel86 a răspuns (pentru CostinAlex1990):

Ma bucur ca s-a rezolvat. happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra la DEVICE MANAGER si vezi daca e instalat s-au nu.