| AnnaCCC a întrebat:

Mi-am reincarcat de curand o imprimanta EPSON stylus dx4400 pe care nu am reincarcat-o de vreo 3 ani. Am fost la o firma si am cumparat cartuse compatibile deoarece cele originale nu se incarca. Le-am bagat in imprimanta si i-am dat print. Imprimanta zice ca sunt pline dar cand dau print nu apare nimic imi da o foaie goala ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Foarte simplu, arunci imprimanta. De ce? La fel de simplu, din cauza neglijentei. Imprimanta ta are capul de scriere uscat. Capul de scriere la acest model si in general la Epson(porcarii de imprimante), este in imprimanta. Iar ce ai cumparat tu sunt decat rezervoarele cu cerneala. Rezervoare pe care ai dat banii de pomana. Alta data sa nu mai iei acest model de imprimanta. Sa iei imprimanta care are capul de scriere pe cartus nu in imprimanta. Si nu mai plecati la vanatoare fara pusca. Cam asta este povestea acestei imprimante.

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Ai mare dreptate. Recent am cautat/comparat alte modele pentru o posibila achizitie, dar, cand am vazut ca Epson nu are capul de scriere pe cartus, am renuntat la idee. Desi conservator, eram dispus sa incerc si altceva, dar ceea ce am citit pe net m-a facut sa ma razgandesc.
Imi pare rau ca Bubles_1544 nu a stiut acest amanunt important atunci cand si-a cumparat imprimanta. E nevoie sa fii informat foarte bine atunci cand trebuie sa faci o alegere.
Recomand si aleg Hp sau Canon (dar conservatorismul din mine spune totusi "Hp").
Data viitoare poate va fi cu noroc!

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Ia HP ca e ok. Dar ai grija la ce am discutat. Mare atentie.