| rRamses a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul, windows 7 ultimate x64 biti si mi-a ramas si program files x86 (32). Intrebarea mea este vor merge jocurile care cer x64 biti atata timp cat mie imi arata ca am x64 biti la proprietati dar am si program files x86?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Normal ca vor merge. Pentru ca e pe 64 biti ai 2 foldere program files (unul simplu C:\program Files (pentru 64 biti) si unul C:\Program Files (x86) pentru 32 biti. In asta se vor instala toate aplicatiile si jocurile pe 32 biti.
Daca ai aplicatii si jocuri pe 64 biti se vor instala in celalalt.