| gaabitaa95 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in apa (Nokia c3) si s-a aprins i-am scos baateria si acum cand il aprind apar mainile alea la inceput si apoi se vede albstraight face

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Trebuia lasat sa se usuce la soare (iarna erau alte posibilitati), sa se dezabureasca complet.
inca mai ai sanse.
nu mai conecta bateria, lasa-l la uscat, sa se usuce bine de tot.
inca mai sunt sanse sa nu se fi ars.
dar daca a fost ud si i-ai pus bateria...naspa.pune-l la uscat, si daca tot nu merge, e folia ecranului de vina.dar poate ai bafta.

9 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Scufundal intr-un borcan cu orez pana maine seara, orezul absoarbe umiditate. Pune capacul la borcan dupa ce il acoperi.

| cici96 a răspuns:

Nu il mai deschide! lasa-l in seara asta! scoate-i bateria si il poti deschide maine happy ca sa nu cumva sa il stici de tot.

| KarinaD a răspuns:

Si eu am patit la fel. I s-a dus placa.
Dar mai intai lasa-l cam o saptamana pe balcosa undeva ca sa se usuce apa fara sa umbli pe el, iar daca tot nu merge du-l la reparat.

| ToxiCDeatH12 a răspuns:

Tre sa fii cretin sa duci Nokia c3-00 la reparat

| xBarbiieKelly a răspuns:

Da stiu x_x. Si eu am tot Nokia c3 si l.am cam scapat de cateva ori jos blushing. Apar mainile alea apoi se vede alb straight face. Dar isi revine el laughing

| NoName551 a răspuns:

Si eu am aceeasi marca de telefon.Eu am patit-o cu el cand l-am scapat de jos. Poti sa-ti duci telefonul la reparat, nu costa o avere. Cei de la reparatii sunt specialisti, ei stiu ce trebuie sa faca... Succesc!winking

| Sebastian_Netrepeiu_1997 a răspuns:

Ce spuneti voi nu are NICI UN SENS. Din cate stiu eu, cand apare o asemenea problema, trebuie executata o modificare/reparatie a softului, altminteri papa telefonas. : )