| andreeairimia97 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul, iPhone 6s si acum arata cam pe 3 sferturi din ecran dungi in gri si negru. Nu pot decat sa-l inchid si sa-l pornesc, si pot vedea cum touch-ul functioneaza cand incerc sa introduc parola sau sa glisez pe ecran pentru a-l inchide, dar din cauza dungilor nu se vede mai nimic. Nici spart nu este. Credeti ca singura solutie este inlocuirea display-ului? Am vazut multe tutoriale in care telefonul era desfacut si doar reglat ceva.

3 răspunsuri:
| kraftwerk1991 a răspuns:

Touchul are alta conexiune fata de display poti sa incerci dar nu stiu daca ajungi la un rezultat

| andreeairimia97 explică (pentru kraftwerk1991):

Sincer nu as vrea sa incerc eu nimic, dar as fi vrut sa stiu daca e o problema care nu poate fi rezolvata decat cu inlocuirea display-ului.

| kraftwerk1991 a răspuns (pentru andreeairimia97):

Mai mult ca sigur sa inlocuiesti deoarece e mai greu sa se decupleze mufele avand in vedere ca are sistem de prindere ce previne asa ceva. Poti totusi sa desfaci si sa te uiti nu iti trebuie decat o ventuza pe touch ca sa ai cum sa tragi si un obiect ascutit de preferat din plastic sa nu ramana urme. Ai grija sa nu tai panglicile din zona difuzorului. Oricum nu ai ce pierde ca de schimbat tot o sa schimbi piesa defecta