| SpikkeyBv a întrebat:

Mi-am scapat un telefon s2 plus pe jos si a cazut pe-o parte si nu s-a spart sticla de la display dar nu imi mai merge ecranul, cam cat m-ar costa sa il repar?

3 răspunsuri:
| Jambooja a răspuns:

In jur de 80 de leihappy Asta daca trebuie schimbat, dar daca se poate remedia problema cu mici ajustari de catre expertii de la GSM poti scapa si cu un 35 lei.

| SpikkeyBv explică (pentru Jambooja):

Aha,ai mi-a cazut pe o margine si mi s-a coibit putin in 2 locuri pe marginea aia, si de atunci s-a intins o substanta aproape pe tot ecranu, cand a cazut nu era foarte intinsa dar azi s-a intis mult mai mult, sa inteleg ca nu e asa mare problema?>

| Jambooja a răspuns (pentru SpikkeyBv):

E greu sa iti dau un raspuns exact, avand in vedere ca nu pot vedea telefonul. Dar iti zic sigur ca atata timp cat porneste, dar nu poti umbla pe el, inseamna ca cip-ul merge, doar ca touch-ul s-a bruiat in timpul cazaturii si asta o poate rezolva numai un specialist GSM.